Była już „Glass skin” i „Crystal skin”. Teraz do całego kanonu nowych sposobów pielęgnacji dorzucamy jeszcze jedno – „jello skin” to skóra sprężysta i jędrna. Wypromowana na Tik Toku, staje się celem wielu z nas. No dobrze, a jak ją osiągnąć?

Jesteś tym co jesz

Dla nikogo nie jest tajemnica, że odpowiednia dieta może w znaczący sposób poprawić stan naszej skóry. Jeżeli chcesz mieć sprężystą i gładką cerę, zacznij od jedzenia. Można je zamknąć w zdaniu: woda, błonnik i witaminy. Czyli zapomnij o wysoko przetworzonych produktach z małą ilością składników odżywczych. Postaw za to na owoce, warzywa, pieczywo i makarony pełnoziarniste. Do tego ryby oraz kolagen. Również ten w proszku, dodawany do posiłków.

Kwas hialuronowy

Odpowiednio nawilżona skóra błyszczy swoim wewnętrznym blaskiem. Jednocześnie sprawa, że sama cera jest jędrna i giętka. Dlatego polub się z kwasem hialuronowym oraz serum z witaminą C. Pamiętaj jednak, że aby serum działało, musisz również skorzystać z kremu nawilżającego. Im bogatszy w składniki odżywcze, tym lepiej!

Peeling to podstawa

Bez względu na to, czy masz skórę suchą, tłustą czy mieszaną, podstawą każdej pielęgnacji jest peeling. To on odpowiada za oczyszczenie skóry i przygotowuje ją na przyjęcie składników odżywczych. Gdy twoja skóra jest wrażliwa, kupuj raczej peelingi enzymatyczne. Mniej podrażniają cerę niż ich ziarniste odpowiedniki.

Masaż twarzy

Wydawać by się mogło, że masaż twarzy to skomplikowana sprawa, którą możemy zrobić tylko w gabinecie kosmetycznym. Jednak nic bardziej mylnego – mając kamień gua sha i ulubiony olejek, możesz zafundować sobie taki masaż w swoim domu. Nałóż na oczyszczoną skórę odrobinę ulubionego olejku, a następnie kamieniem wykonuj ruchy od środka twarzy do zewnątrz. 5 minut każdego dnia polepszy jędrność skóry w błyskawicznym tempie!