Skóra ulega procesom starzenia już po 25 roku życia i z wiekiem pojawiają się widoczne oznaki na skórze czyli zmarszczki. Okolica oczu jest szczególnie wrażliwa na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i upływu czas. Jak o nią dbać?

Kiedy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć, bo każdy podchodzi do tego indywidualnie. Jednak procesy starzenia się skóry zaczynają się już po 25 roku życia. Wtedy też powoli dochodzi do ubytku kolagenu w skórze, a także kwasu hialuronowego. Z każdym rokiem jest ich coraz mniej, co odbija się na kondycji skóry. Główne zadanie w pielęgnacji skóry w młodym wieku to nawilżanie cery i ochrona przeciwsłoneczna. Dzięki temu można zachować piękną skórę, a ten zwyczaj należy utrzymać całe życie. Poza tym, w związku z procesami starzenia się skóry, należy ją chronić i stosować kremy przeciwzmarszczkowe, co można zacząć już po 25 roku życia. Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji, bo jest wrażliwa i cienka, a zmarszczki pod oczami pojawiają się u niektórych kobiet najszybciej.

Co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?

Aby skutecznie chronić się przed oznakami starzenia skóry, należy wybierać składniki aktywne o udowodnionym działaniu. Jedną z uznanych substancji na zmarszczki jest kwas hialuronowy, który wykazuje niezwykle efektywne działanie na skórę. Dlaczego tak się dzieje? Kwas hialuronowy to substancja higroskopijna, która wykazuje silne właściwości wiążące wodę.  Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody i dzięki temu ma tak doskonałe właściwości nawilżające. Zatrzymuje on wodę zarówno w naskórku, jak i głęboko w skórze, dzięki czemu uczucie nawilżenia utrzymuje się dłużej. W przeciwieństwie do zwykłych kremów, te z kwasem hialuronowym działają dłużej i intensywniej i wypełniają zmarszczki. Czy wiesz jak działa krem przeciwzmarszczkowy pod oczy? Przede wszystkim wypełnia zmarszczki i niweluje ich widoczność. Tak samo inne kosmetyki z kwasem hialuronowym wykazują doskonałe działanie. Są to kremy nawilżające, serum, balsamy do ciała, emulsje nawilżające i maseczki do twarzy. Takie intensywne działanie może przynieść tylko pozytywne efekty dla skóry twarzy i całego ciała. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby zacząć używać kwasu hialuronowego już w młodym wieku.

Co jeszcze warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Jest to substancja, którą można z powodzeniem stosować codziennie, już od młodego wieku. Nie daje on skutków ubocznych i jest delikatny dla skóry. Poza tym działa on na odbudowę bariery hydrolipidowej skóry. Jest on odpowiedni dla każdego typu cery, stąd nie trzeba się martwić o jego dopasowanie do skóry. Zwiększa on nawodnienie skóry, dzięki czemu substancje zawarte w innych kosmetykach, lepiej się wchłaniają. Wyraźnie zwiększa on odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Jakie są efekty stosowania tej substancji? Skóra jest nawodniona, wygładzona i bardziej elastyczna. Co bardzo ważne, zmniejsza się widoczność zmarszczek, a cera nabiera pięknego blasku. Kwas hialuronowy działa także kojąco i regenerująco.