Moda zmienia się jak w kalejdoskopie i projektanci raz po raz proponują nam coś nowego. W powszechnym przekonaniu, jest jednak kilka stereotypowych przekonań, które nijak mają się do obowiązujących modowych norm. Oto one!

Czarna bielizna pod białe ubrania

Przekonanie, że do białej bluzki pasuje tylko biały stanik, już dawno odeszło do lamusa. I może kiedyś to była norma, ale teraz jest zupełnie passe. Co więc w zamian? Postaw na kontrasty – do białej koszuli, seksowny, czarny stanik. Ewentualnie dobrze będzie wyglądać bielizna w kolorze nude. I noś go dumnie!

Maxi tylko dla wysokich

Przyjęło się również, że spódnice maxi są zarezerwowane tylko dla wysokich dziewczyn. Pora więc rozprawić się i z tym mitem. Niższe kobiety również świetnie będą prezentować się w spódnicach maxi, tylko muszą zastosować kilka trików. Dobrze sprawdzą się tu wysokie obcasy i koniecznie szeroki pasek podkreślający talię.

Buty zawsze pasują do torebki

Takie połączenia modne były kilkadziesiąt lat temu. Obecnie na szczęście takie zestawienie już nie ma prawa racji bytu. Jeżeli masz problem z dopasowaniem tych dwóch elementów garderoby, koniecznie pamiętaj o złotej zasadzie. Brzmi ona: eleganckie modele butów i torebek zawsze będą do siebie pasować. Bez względu na ich kolor czy fakturę.

Nie wolno łączyć srebrnej i złotej biżuterii

Tak mówiły nasze babcie i mamy: jeżeli masz złoto, to nie nakładaj srebra. Jednak w dzisiejszych czasach nie mamy już tak bardzo restrykcyjnej mody. Bez obaw możesz mieszać ze sobą zarówno złote jak i srebrne zegarki, łańcuszki oraz bransoletki. We wszystkim jednak zachowaj umiar.