Wraz z pełnią lata rusza sezon na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie. Grille, wesela czy spontaniczne spotkania z przyjaciółmi zazwyczaj kończą się wypiciem jednego drinka, albo też dwóch. Co jednak zrobić by nie obudzić się z kacem? Są na to sposoby!

Nie pij!

Stara zasada brzmi: nie chcesz się obudzić z kacem, to nie pij wcale! Wielu z nas jednak nie wyobraża sobie imprezy bez odrobiny wysokoprocentowego alkoholu. W takim przypadku niezbędne jest zachowanie pewnego rodzaju praktyki, która jeżeli pijesz w rozsądnych ilościach, powinna uchronić cię przed kacem.

Przed imprezą coś zjedz

Ale nie dietetyczną sałatkę, a wysokokaloryczne danie, które ze względu właśnie na swoją ciężkość, pozostanie na dłużej w żołądku. Także przed imprezą absolutnie nie myśl o odchudzaniu. Dodatkowa kwestia to fakt ile pijesz na imprezie. Postaraj się utrzymać statystykę jednego drinka na godzinę. To pozwoli organizmowi na łagodne trawienie alkoholu.

Już po imprezie, kiedy wrócisz do domu, wypij na noc dwie szklanki wody. Z pewnością uchroni to ciało przed zgubnymi skutkami odwodnienia. Jeżeli jesteś głodny, zjedz owoce, warzywa albo też wypij smoothie. Nie dość, że zostanie w żołądku na dłużej, to dostarczy niezbędnych witamin i mikroelementów. Dzięki tym krokom, z pewnością poranek po imprezie będzie bardziej przyjazny.

Czy jesteś weekendowym alkoholikiem?

Uzależnienie od alkoholu to bardzo podstępna rzecz. Jeżeli nie umiesz się bawić bez alkoholu i celebrujesz wszystko procentami, to możesz być weekendowym alkoholikiem. Przyglądnij się bacznie swoim przyzwyczajeniom w tej kwestii.