Nie da się ukryć, że perfumy to jedna z najlepszych przyjaciółek każdej kobiety. Zapach wyraża naszą osobowość i potrafi poprawić nastrój. Jak jednak aplikować je, aby zachowały świeżość przez cały dzień? Tu nie chodzi tylko o jakość zapachu!

Złota zasada

Bez względu na to, czy aplikujesz perfumy za kilkaset złotych, czy też za kilka, zasada jest jedna. Aplikuj je na dobrze nawilżoną skórę. Dzięki temu molekuły zapachu łatwiej łączą się z innymi składnikami na skórze i tym samym tworzą świetną kompozycję. Jeżeli więc perfumujesz się rano, posmaruj się wcześniej bezwonnym balsamem do ciała, albo też wazeliną. Dopiero później na te miejsca zaaplikuj perfumy.

Metoda layeringu

Polega ona na warstwowym otoczeniu się zapachem. Czyli do kompozycji zamkniętej we flakoniku, dobierz również balsam, a nawet płyn do kąpieli właśnie w tej nucie zapachowej. W perfumeriach znajdziesz wiele zestawów najpopularniejszych zapachów, dedykowanych właśnie tej metodzie.

Przed randką albo innym ważnym wielkim wyjściem, koniecznie zafunduj sobie ciepłą kąpiel z olejkiem perfumeryjnym. Potem, wklep w całe ciało balsam dedykowany właśnie tym perfumom. Nawilżoną skórę delikatnie spryskaj perfumami. Nie przesadzaj z ilością, bo będziesz już dosyć mocno “nasączona” zapachami. Metoda ta sprawi, że konkretny zapach stanie się twoim znakiem rozpoznawczym. Jednak musisz bardzo uważać, aby nie stać się chodzącą “chmurą zapachową”. Dlatego też ilość kosmetyku dobieraj z rozwagą!