Filtry do wody stały się elementem naszej codzienności. Dzięki nim możemy cieszyć się czystą wodą zarówno prosto z kranu, jak i poza domem – za sprawą butelek filtrujących! Jakie są rodzaje filtrów do wody?

Filtr do wody pozwala wyeliminować zanieczyszczenia, które mogą się w niej znaleźć. To m.in. cząsteczki pochodzące z rur i przestarzałej instalacji, a także metale ciężkie czy związki chloru, które odpowiadają za nieprzyjemny smak i zapach wody kranowej.

Co więcej, filtry pozwalają usunąć z wody kamień kotłowy zmiękczając wodę, chroniąc sprzęty AGD i tym samym wydłużając ich żywotność. Niektóre z nich, takie jak filtry magnezowe, wzbogacają wodę w jony magnezu, niezwykle cenne dla organizmu. Jakie są rodzaje filtrów?

Filtry do wody – rodzaje

Istnieją różne rodzaje filtrów. Filtr węglowy usuwa smak i zapach chloru i jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych filtrów służących do uzdatniania wody. Filtr w żywicą jonowymienną zmiękcza wodę przez usuwanie z niej jonów wapnia. Z kolei filtr polipropylenowy włókninowy odpowiada za filtrację mechaniczną i najczęściej stosowany jest jako pierwszy stopień filtracji. Ze względu na działanie wyróżnia się także m.in. filtry odżelaziające i odmanganiające oraz filtry z odwróconą osmozą nazywane osmotycznymi.

Z kolei ze względu na miejsce montażu wyróżnia się filtry uzdatniające wodę w całym domu, filtry kuchenne podzlewozmywakowe i nakranowe, łazienkowe, a także dzbanki i butelki filtrujące. Każdy z nich ma inne zalety!

Jaki filtr do wody wybrać?

Niezależnie od rodzaju filtra warto wybierać produkty od sprawdzonych, doświadczonych producentów. Tylko wtedy mamy pewność, że wnętrze filtra stanowi starannie dobrana i regularnie kontrolowana mieszanka filtrująca, która skutecznie wyeliminuje zanieczyszczenia i skutecznie podniesie jakość wody. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe?accesories_products=Filtry+przep%C5%82ywowe.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Smaczna i czysta woda pozbawiona zanieczyszczeń i wzbogacona w dodatkowe cenne składniki to tylko jedna z zalet filtrów do wody. Dzięki niemal nieograniczonej dostępności możemy dzięki nim skutecznie dbać o nawadnianie organizmu. Nie musimy iść specjalnie do sklepu po wodę butelkowaną i nieść jej do domu. Wystarczy – w przypadku filtrów przepływowych – odkręcić wodę w kranie! W przypadku butelek filtrujących mamy zaś dostęp do smacznej i czystej wody w dowolnym miejscu!

Co więcej, możemy sporo zaoszczędzić. Filtry do wody to także korzyści dla planety. Dzięki nim dbamy o środowisko naturalne ograniczając ilość odpadów z jednorazowych, plastikowych opakowań.