Łapanie infekcji to rzecz normalna. Powodów na taki stan rzeczy jest wiele, w tym kontakt z grupą dzieci. Dzieci bardzo szybko zarażają siebie nawzajem.

Zapobieganie i leczenie infekcji

Dlatego nauczyciele stosują profilaktycznie leki. Infekcji nie wolno bagatelizować. Zwiększenie możliwości złapania infekcji jest związana z przewlekłym stresem, nieodpowiednią dietą a nawet barkiem snu. Jeżeli zauważasz u siebie, któryś z tych symptomów to miej pewność, że niedługo i ciebie dopadnie jakaś infekcja. Współcześnie pośpiech do pracy, z pracy po dzieci, z nimi do domu i na dodatkowe zajęcia, powoduje ogromne zaniżenie odporności organizmu. Szczególnie u osób dorosłych. Rocznie może dochodzić nawet do 3-4 infekcji. Większa ich liczba może budzić niepokój. Dlatego trzeba unikać wymienionych czynników aby nie doprowadzać siebie do takiego stanu.

Często zapominamy, że wszystkie rzeczy są ważne ale jak je zrealizujesz będąc chorym? Wówczas zawalimy na całej linii. Lepiej sobie odpuścić część rzeczy związanych ze stresem albo nauczyć się z nim żyć. Do tego celu można stosować leki profilaktyczne, jak np. kapsułki z czarnuszki.