Piegi nie lubią konkurencji. Oto najważniejsze, co musisz wiedzieć, jeżeli swoim makijażem chcesz uwydatnić je na swojej skórze. Cała reszta to już tylko subtelne dodatki, które pozwolą ci być najmodniejszą kobietą w tym sezonie!

Tego nie używaj w duecie z piegami

Jeżeli chcesz wyeksponować najmodniejsze w tym sezonie piegi, zdecydowanie zrezygnuj z bronzera. Niezbyt dobrym pomysłem będą również róże do policzków, które potrafią zostawiać na skórze nieestetyczne, wyraziste plamy. Jeżeli używasz cieni do powiek, to koniecznie w karmelowych, brązowych albo beżowych odcieniach. Za to szminka może być czerwona, koniecznie w ciepłym odcieniu, z koralową lub miedzianą domieszką.

Czy da się dorysować piegi?

Niestety nie każda z nas może się poszczycić posiadaniem pięknych piegów. Jednak specjaliści od makijażu potrafią w kilka chwil odtworzyć je na naszej skórze. Z pomocą przychodzi kredka do brwi w karmelowym odcieniu albo też tak zwany nakrapiany makijaż. Ten ostatni jest wykonywany przez profesjonalnych makijażystów, którzy za pomocą pędzelka sprawiają, że na twarzy widnieją piegi. Prawie jak prawdziwe.

Pamiętaj o ochronie!

Bez względu na to, czy jesteś właścicielką naturalnych piegów czy też tych dorysowanych, w sezonie letnim szczególnie pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej twarzy. Krem z filtrem SPF 30 powinnaś nakładać właściwie przez cały rok, aby w odpowiedni sposób chronić swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.