Zaczęło się od Jessicy Chastain, która na gali MET 2022 wystąpiła w cudownej kreacji z domu mody Gucci. Zapewne przeszłaby bez szerszego komentarza, gdyby nie fakt, że na głowę dołączyła do tego efektowny turban pasujący kolorystycznie do reszty stylizacji. I rozpętała się prawdziwa burza w komentarzach. Jedno jest pewne – turbany są świetnym dodatkiem, który będzie pasował do wielu oryginalnych stylizacji!

Turban w wersji klasycznej

To propozycja dla wszystkich przywiązanych do tradycji. Wysokie wiązanie z przodu głowy lub zainspirowane orientalnym, niepowtarzalnym stylem, będzie pasować do wszystkiego. Przy wyborze zwróć tutaj uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany, bo to on właśnie będzie nadawał charakter całej stylizacji. Na wieczorne wyjścia wybierz jedwab, na co dzień kolorową bawełnę.

Na pirata!

Jeżeli chcesz nieco odbiec od totalnej klasyki, a jednocześnie pozostać w konwencji eleganckiej stylizacji, wybierz wiązanie turbanu w stylu „na pirata”. Chustę zawiąż z tyłu, a zobaczysz jaki fajny efekt osiągniesz. Świetnie w tym przypadku wypadnie jedwab, który ze względu na swoje właściwości, będzie również dodatkowo chłodził. To również ostatnia deska ratunku, gdy dopadnie nas „bad hair day”. Ukryje każde niedociągnięcie zwykle perfekcyjnej fryzury.

Z nutką nonszalancji

A gdyby tak turban luźno opadał na ramiona? Ta wersja będzie z pewnością ulubioną większości z nas. Z jednej strony wiązanie takie zada szyku, z drugiej, pozostawi niezobowiązujące wrażenie. Jeżeli masz długie włosy, koniecznie wypróbuj takie noszenie turbanu!