W salonie optycznym usłyszysz, że oczy powinny być chronione przed słońcem przez okrągły rok. Jednak to właśnie wiosną i latem promienie słońca grzeją najmocniej. Aby chronić oczy, warto nosić okulary przeciwsłoneczne nawet, gdy jest pochmurny dzień. Ważne jest jedno – muszą mieć filtr UV.

Jakość jest najważniejsza

Nie da się ukryć, że okulary kupione na bazarze czy też w markecie, są o wiele tańsze od tych kupionych w profesjonalnym salonie optycznym. Jednak to właśnie jakość tych drugich sprawia, że oczy są w pełni chronione. Kupuj więc z głową, korzystając z usług certyfikowanych sprzedawców.

Okulary z polarem

Zadbaj, aby twoje okulary przeciwsłoneczne były nie tylko stylowe i pasujące do twojej twarzy, ale i odpowiednio chroniły. Jeżeli będą mieć filtr polaryzacyjny, dasz ochronę przed światłem odbijającym się również od nawierzchni czy karoserii samochodów.

Nie narażaj na słońce

Jeżeli musisz się opalać, co tak naprawdę nie jest najzdrowsze dla naszej skóry, koniecznie zadbaj o oczy. Smarując się kremem przeciwsłonecznym, nie zapominaj o powiekach, które są bardzo wrażliwe. Do tego dbaj o dobre nawilżenie skóry i nawodnienie od wewnątrz — dużo wody to podstawa!

Ważna dieta!

Aby kompleksowo chronić swoje oczy, do codziennej diety wpisz na stałe szpinak, jarmuż, natkę pietruszki i sałatę. Świetnie sprawdza się również żółtą papryką czy pomidory. Znajduje się w nich luteina, cudownie wspierająca działanie ochronne na oczy. Z kolei bardzo pomocne karotenoidy znajdziesz w warzywach o kolorze pomarańczowym i zielonym. Nie omijaj tez jeżyn, agrestu, nektarynek czy awokado.