Wakacyjne wyjazdy sprzyjają nicnierobieniu. Jednak nawet chodząc po górskich szlakach czy odpoczywając nad jeziorem, pamiętaj o odpowiedzialnym, ekologicznym zachowaniu. Spokojnie, to nie jest takie trudne!

Śmieci zabieraj ze sobą

Zaczniemy od rzeczy najprostszej, czyli zbierania po sobie śmieci. Czy to zdobywając najwyższy szczyt w Tatrach, czy też leżąc nad Bałtykiem, musisz mieć ze sobą prowiant. Wszystkie opakowania, butelki, a nawet resztki jedzenia, zabieraj ze sobą, albo też wyrzuć do specjalnie przygotowanych pojemników.

Resztki jedzenia mogą stanowić realne zagrożenie dla wszystkich żywych istot mieszkających w okolicy. Resztki jedzenia mogą im zwyczajnie zaszkodzić. Poza tym, każdy z nas lubi, gdy wokół jest czysto. Zacznijmy więc sprzątać od siebie, a planeta z pewnością nam za to podziękuje,

Wybieraj mądrze

Myślenie ekologiczne najczęściej jest również bardzo racjonalne. Zabierz ze sobą butelkę filtrującą, a nie będzie konieczności kupowania kolejnych plastikowych butelek z wodą. Kanapki na drogę opakuj w papier, a nie plastik, ten pierwszy z pewnością łatwiej się utylizuje.

Wrzuć na luz

Ekologiczne rozwiązania to również korzystanie z komunikacji publicznej zamiast własnego samochodu. Odejdzie ci również kolejny problem, z opłaceniem parkingu i znalezieniem odpowiedniego miejsca.

Kolejny aspekt, to ilość rzeczy, jaką kupujesz z myślą o wakacjach. Nim w walizce wyląduje piąty strój kąpielowy i trzecia para butów, pomyśl, czy faktycznie są one niezbędne. Zatrzymując ten proces już na poziomie zakupów, nie tylko oszczędzasz, ale i dbasz o środowisko naturalne. Od tego nie ma urlopu, nawet w wakacje!