Romantyzacja życia dla wielu osób, które ją na co dzień stosują, jest ciekawą alternatywą dla szybko biegnącego świata.

To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą znaleźć spokój wewnętrzny i cieszyć się tym, co dzieje się tu i teraz. Żeby zacząć, nie trzeba kupować żadnych narzędzi czy dekoracji, nie trzeba zmieniać swojej szafy albo upodobań żywieniowych, wystarczy trochę czasu i chęci, żeby zaplanować swoje nowe życie.

Staraj się znaleźć czas na podziwianie

Duża część romantyzacji polega na podziwianiu świata, który Cię otacza. Oczywiście nie w każdej sytuacji będziesz w stanie znaleźć coś pięknego, ale warto próbować. To mogą być niewielkie rzeczy, które nie zwracają uwagi nikogo innego. Postaraj się codziennie poświęcić chwilę na podziwianie tego, co Cię otacza.

To mogą być osoby, zdarzenia, rzeczy, które posiadasz albo przyroda. Pamiętaj, że romantyzacja nie zmusza Cię do kochania przyrody albo otaczania się nią. Ważne jest twoje podejście do życia i otaczającego Cię świata. Skup się na tym, co uważasz za piękne i uświadom sobie, że to cały czas jest bardzo blisko Ciebie.

Znajdź czynności, które Cię uspokajają

Każdy z nas lubi robić coś, co poprawia humor i uspokaja. Postaraj się przypomnieć sobie, jakie czynności przywołują w Tobie ten stan albo je znajdź. Nie muszą koniecznie kojarzyć się ze spokojnym trybem życia, to może być malowanie albo czytanie książek, ale równie dobrze może uspokajać Cię bieganie po parku albo chodzenie po galerii handlowej. Ważne jest jednak, żeby ta czynność naprawdę wprawiała Cię w dobry nastrój.

Może męczyć Cię fizycznie, ale nie musisz się tego obawiać, jeśli jednocześnie przynosi ukojenie psychiczne. Pamiętaj, że nie ma jednego zestawu czynności, które definiują romantyzację.

Stwórz przestrzeń, w której lubisz przebywać

Ogromnym problemem wielu współczesnych ludzi jest to, że nie mają przestrzeni, w której czują się bezpiecznie. Praca ich denerwuje i nie mogą się w niej skupić, ale w domu bywa jeszcze gorzej, bo albo współlokator nie daje danej osobie odpocząć, albo dzieci za mocno oczekują od niej zwrócenia na nich uwagi. Jeśli też czujesz, jakbyś nigdzie nie miał swojego miejsca, postaraj się je dla siebie stworzyć. Jeśli mieszkasz w domu, ustal, w którym pokoju chcesz przebywać sam, a jeśli w bloku, ustal godziny, w których możesz liczyć na ciszę i spokój. W

ten sposób wszyscy domownicy będą mogli się zrelaksować i poskładać swoje myśli.