Trendy w manicure zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czasem dostosowują się przykładnie do pory roku, częściej jednak zaskakują niebanalną formą lub kolorami. Tej wiosny musisz mieć kwiatowy print na paznokciach. To nie takie trudne!

Naklejki czy ręczne rysowanie?

Nie da się ukryć, że naklejki na paznokcie w tym aspekcie będą najlepszą opcją. Są tanie i nie wymagają specjalnych umiejętności do ich aplikacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że to ręcznie rysowane kwiaty będą robić największe show. Jednak w tym przypadku zdecydowanie przyda się fachowa ręka kosmetyczki. Z pewnością wyczaruje na paznokciach najpiękniejsze wzory.

Jak zrobić to w domu?

Najlepszym pomysłem są kwiatowe naklejki wodne, które są banalnie proste w aplikacji. Na bazę lub jedną warstwę zwykłego lakieru, wycinasz odpowiedni kształt naklejki. Następnie moczysz go w pojemniczku z wodą i przykładasz do paznokcia. Powstałą warstwę utwardzasz lakierem i masz najmodniejszy mani!

W stylu boho

Szukając odpowiednich inspiracji, z pomocą przychodzi jak zwykle niezawodny Instagram. Wracają szalone lata 70-te z kwiatami w roli głównej. Kolory są żywe, wesołe i kojarzące się z wolnością – to żółć, pomarańcz oraz niezawodny różowy.

Co jeżeli nie kwiaty?

Innym trendem lansowanym w ostatnim czasie jest dobranie koloru paznokci do biżuterii. To właśnie różnej wielkości kamienie szlachetne a nie jak wcześniej, kolor sukienki czy butów, ma wyznaczać kolor paznokci. W ten sposób zaszalała na czerwonym dywanie Selena Gomez, a zaraz za nią, podchwyciło tysiące kobiet na całym świecie.