Będąc zakochaną, czyli darząc drugą osobę silnym uczuciem, pragniemy jego odwzajemnienia, którego potwierdzenia szukamy w poświęcanym nam czasie i zainteresowaniu.

W początkowej fazie związku najchętniej zatrzymałybyśmy ukochanego, tylko dla siebie. Dlatego, kiedy tylko zaczynamy odczuwać, że uwaga partnera jest dzielona między nami a innymi osobami, pojawia się zazdrość. Ta zazdrość to nic innego jak lęk przed utratą ukochanego.

To bardzo niebezpieczna emocja, popychająca do działań, które pozornie mają przynieść ulgę. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie, od zerknięcia w jego telefon. Później często przechodzi do pełnej kontroli jego korespondencji i rosnących podejrzeń. Niestety, ale taka kontrola jest najgorszą formą „zaufania”

Budowanie związku, a zazdrość!

Dobry związek powinien się opierać na zaufaniu i to nie przez przypadek! Brak tego zaufania, prędzej, czy później stanie się destrukcyjny i nie pozwoli rozwijać się relacji. Mężczyzna, który dowie się o tym, że jest sprawdzany przez partnerkę, czy też będzie borykał się ze scenami zazdrości, najzwyczajniej będzie zawiedziony. Przy okazji otrzyma powód, by również stracić zaufanie do swojej kobiety. Budowanie związku wymaga szczerości. Wszelkie wątpliwości, podejrzenia, czy poczucie osamotnienia w związku powinny zostać skonfrontowane. Tutaj niezbędny jest też odpowiedni takt, by nie przerodzić zwykłej, szczerej rozmowy w konflikt. Powinnaś raczej zwierzyć się partnerowi ze swoich uczuć, czy też podzielić się tym, czego Ci brakuje np. wspólnego czasu.

Nieskazane jest atakowanie pretensjami i zarzutami. Dobra atmosfera pomiędzy partnerami to kolejny bardzo istotny aspekt w budowaniu związku. Dlatego staraj się dozować złe emocje i stawiaj na szczerość.